Těšili jste se brzy na nový přírůstek do rodiny ?
Pokud jste zažili spontánní potrat , nespěchejte hned s novým přírůstkem do rodiny může vám to ještě více uškodit namísto opačného účinku.
Může se stát , že si ještě více ublížíte psychicky i fyzicky , a proto nepodceňujte pravidelné kontroly u lékaře . Už při mírném krvácení v podbřišku vyhledejte pomoc a poraďte se se svým gynekologem . O tom , že žena zažila spontánní potrat neví hned. Může to být i tehdy když žena trpí nechutenstvím má zvýšenou teplotu a cítí se strašně unavená . Toto nazýváme zamlklý potrat .
Nezapomínejte na pravidelné kontroly naopak zapomeňte na sex minimálně na měsíc. Vaše děloha je poškozená a potřebuje se regenerovat , až pravidelný menstruační cyklus vám naznačí , že je vše v pořádku . No prvořadá je návštěva u gynekologa , který je povinen vyčistit kousky tkáně z vnitřku dělohy a předepíše vám nějaké tabletky proti infekci .
První reakce na potrat je šok a to i v tom případě , pokud jste to čekali . Později nastane neklid , pocit viny a nespravedlnosti . Vzácná není ani závist ženám , které jsou těhotné nebo již porodily . Tato reakce přechází do deprese , která trvá zpravidla 4 až 6 týdnů a často končí první menstruací . Ta je důkazem toho , že váš reprodukční systém se dostává do starých kolejí . Pocity úzkosti však odeznívají pomaleji. Největší oporou v tomto období bývají blízký jako rodinný příslušníci nebo přátelé . Udělají však lepší , pokud do vašich pocitů nebudou zasahovat .
Pokud vám budou znepříjemňovat pocity viny život i po delším čase než je určeno , to je šest týdnů bude nejlépe pokud navštívíte Psycholog nebo psychiatra . Nejlepší je podělit se s vaším problémem člověku , který se do toho vyzná a který to vystudoval a umí vám poskytnout i rady jak danou situaci řešit .