Pokud trpíte nespavostí, pak neustálá snaha v noci usnout vám vůbec není cizí. Otravné točení a házení sebou ze strany na stranu ve snaze usnout může vést k zoufalství. Už jste slyšeli pojem spánková hypnóza, která by vám s tímto problémem mohla pomoct?
Pro koho je spánková hypnóza určena?
Hypnóza je určena zejména pro ty, kteří trpí nespavostí či jinými problémy se spánkem. Můžete tak snadněji uvolnit svou mysl a tělo, díky čemuž pak začnete usínat mnohem rychleji a lépe.
Jak spánková hypnóza funguje?
Ačkoli hypnóza se využívá již více než dvě století, mnoho mechanismů, kterými funguje, zůstává záhadou. Ve skutečnosti může působení hypnózy hraničit s říší nadpřirozena. Ale klíč k tomu, jak to funguje, leží v mozku. Hypnoterapeuti používají různé přístupy určené k navození relaxace. Ty mohou zahrnovat kontrolu symptomů, soustředěnou pozornost a řízené obrazy.
Technika spánkové hypnózy zahrnuje řízené myšlení, které uvede člověka do uklidňujícího stavu relaxace. Tento uvolněný stav zase způsobuje, že člověk usne snadněji.
Hypnóza ovlivňuje náš mozek, naši mysl
Hypnóza je technika, která spouští proces ve vaší mysli. S velkou pravděpodobností jste už hypnózu zažila, a to i přesto, že si to neuvědomujete. Například při řízení, kdy si nemůžete vzpomenout na posledních 5 kilometrů, kdy mozek vstoupil do tzv. hypnotického stavu.
Spánková hypnóza do značné míry funguje tak, že ovlivňuje tři části mysli a mozku, co ovlivňují spánek. Také pomáhá lépe zvládat noční můry, spánkové děsy u dětí, náměsíčnost a nespavost.
Okamžité výsledky?
Ti, kteří se rozhodli s problémy se spánkem zatočit pomocí hypnózy, obvykle vidí výsledky již po několika sezeních. Takže v tomto případě je lepší být trpělivá a připravit se na to, že hypnózu je potřeba několikrát opakovat.
Navzdory technikám založených na hypnóze, které jsou široce používány pro řadu problémů, vědci poukazují na to, že spánková hypnóza může být účinnější, pokud se používá ve spojení s jinými kognitivně-behaviorálními přístupy.
Zdroj foto: www.pixabay.com