To, zda mít či nemít u porodu tatínka je otázkou přímo na tělo. Některý vám ihned odpoví, že jednoznačně ANO. Najdou se však tatínci, kterým nemocniční prostředí, nedělá vůbec dobře. Typický zápach nemocnice, bezmoc, bolest milované partnerky a pohled na krev mohou být důvody, proč se mu k porodu nechce.
Zatímco někteří odborníci radí, že přítomnost tatínka u porodu prospívá jak matce, tak dítěti, druzí to vidí jen neradi. Proč, to vám prozradíme o pár řádků níže.
Otec u porodu ano či ne?
Přítomnost tatínka u porodu je v poslední době módní záležitostí a spíš je výjimkou u porodu nebýt. Přesto se tam mnohých mužům ani trochu nechce a jdou jen proto, že si to přeje partnerka nebo rodina. Pokud tam ovšem otec být z jakýchkoliv důvodů být nechce, nepřináší to nic moc pozitivního rodičce, ani dítěti. Proto není vhodné na partnera tlačit. Rozhodně nejde o estetickou záležitost a mnoho mužů už předem ví, že když tam půjdou, protože si to tak rodina včetně rodičky přeje, ponese si v intimním životě pak následky. Ty se sice dají odstranit, ale proč si zbytečně zadělávat na problém? Jestli má mít žena u porodu skutečnou oporu ve svém partnerovi, pak by jeho přítomnost u porodu mělo být čistě jeho rozhodnutí.
Pan cíťa
Rozhodně není o co stát, je-li muž slabší povahy a špatně celý proces snáší, včetně pohledu na krev. Místo, aby ženu psychicky podpořil, bude ji znervózňovat a rozrušovat. Rodička se tak nemůže soustředit na sebe, dítě, správné dýchání, pokyny lékařů, sester, bude v hrůze očekávat, kdy se její drahý sesune k podlaze. V takovém případě přítomnost partnera na sále porod narušuje.
Pan chytrý
Další typ muže, kterého si žena u porodu nepřeje je pan chytrý. Žena rodí a on má plnou pusu moudrých řečí, že denně rodí milióny žen, ať to tak nepřehání a neprožívá. Takový typ muže žena u porodu rozhodně nepotřebuje a nechce.